Intimkehely: út a gyorsabb teherbeeséshez?

  Kategóriák: Terhesség,
4 perc
10. jan'19

Az intimkehely az utóbbi hónapokban szinte forradalmat okozott – számos előnyét nem egy hölgy megtapasztalta. És nem csak a környezettudatos illetve zero waste életstílust űző hölgyekről beszélünk. A nők világszerte fogantatást elősegítő eszközként is használják. Vajon mi az igazság azon, hogy alkalmazása hozzájárul a gyorsabb teherbeeséséhez?

A párok általában mindent megtesznek azért, hogy minél előbb babájuk legyen. A sikertelen próbálkozások a nőket arra késztetik, hogy különböző trükköket próbáljanak ki, ilyen például a gyertyaállás aktus után vagy egészséges olajok és zsírok fogyasztása. A legújabban praktikákhoz az intimkehely használata is be volt sorolva mint egyszerű, fájdalommentes és nem utolsó sorban sokkal olcsóbb teherbeesési módszer az orvosi beavatkozásokkal szemben. De valóban annyira hatékony vagy csak mítosz az egész?

Intimkehely fogantatás

Mi az intimkehely?

Az intimkehely egy puha, minőségi orvosi szilikonból készült kis tölcsér, amely teljes mértékben helyettesíti az intimbetéteket és tamponokat. Az intimkehely éveken át kitart, ezért használata nem csak a takarékosság, de a környezetvédelem szempontjából is előnyös. A kehely a hüvelybe helyezve felfogja a menstruációs vért. A behelyezett kelyhet néhány óra elteltével ki kell venni, tartalmát kiönteni, majd a tölcsért elmosni és ismét a hüvelybe helyezni. A találékony nők arra is rájöttek, hogy az intimkehely nem csak a vér, de az ondó felfogására is alkalmas és ezzel segítheti a teherbeesés folyamatát.

Út a teherbeeséshez

A világszerte ismert amerikai Dr. Sherry Ross nőgyógyász állítása szerint az intimkehely valóban segíthet a teherbeesésben. Minden ondóban ide-oda mozgó ondósejtek milliói vannak, melyek éppen a kehely segítségével terelhetők a helyes útra – a petesejt felé. Nem igazán tudja elképzelni, hogyan? Kétféle módon. Az első, amikor az ondó kiürítése közvetlenül a kehelybe történik, az ondóval telített kelyhet pedig a nő hagyományos módon behelyezi a hüvelyébe. A másik módszer, amikor a nő az aktus után helyezi be a kelyhet ezzel biztosítva, hogy az ondósejtek a méhnyak közelében maradjanak.

Kehely és teherbeesés

Az egészséges ondósejtek élettartama 3 nap, ezért minél tovább maradnak a méhnyaknál, annál nagyobb a fogantatás esélye. Mivel ez a „találmány“ meglehetősen új, hatékonyságát eddig egyetlen szakkönyv vagy kutatás sem bizonyította. Ross doktornő viszont azt ajánlja, hogy a kelyhet a babára vágyó hölgyek az egészségre még nem ártalmas és biztonságos lehető leghosszabb ideig, azaz maximum 12 órán át hagyják behelyezve. Annak ellenére, hogy a módszer pozitív hatásáról tanulmányok nincsenek, a boldog édesanyák szavai nagyon inspirálóak.

A harminchat éves Szilvia több mint 9 hónap sikertelen próbálkozás után tette próbára a kelyhet: „Egy internetes vita során olyan nők osztották meg tapasztalataikat, akiknek a kehely segített gyorsabban teherbeesni. Úgy gondoltam megér egy próbát. Nincs mit veszítenünk. Nem tudom véletlen volt-e vagy valóban a kehely járult hozzá, de már az első próbalkozás után összejött a baba,“ meséli Szilvia és nem az egyetlen, aki esküszik a tölcsérre. Még mielőtt belevágnának partnerével a dolgok közepébe, próbálja ki a kelyhet menstruáció alatt, hogy némi rutint szerezzen. Így biztos lesz abban, hogy a megfelelő méretű kelyhet használja és nem érhetik meglepetések.

Már egy ideje próbálkoznak a babával, de nem járnak sikerrel? Lehet, hogy az intimkehely segítségével hamarosan valóra vál közös álmuk.